Raci Şaşmaz’a Açılan Suç Duyurusu

Raci Şaşmaz suç duyurusu

Kurtlar Vadisi yapımcısı olan ünlü isim Raci Şaşmaz şirketi Pana Yapı’nın Fikirtepede ki Projesinin sahibi olduğu Selimoğlu İnşaat’a suç duyurusu yaptı. Kira desteğinin kesildiğini söyleyen 100’den fazla kişi mağdur olduğunu açıkladı. Raci yaptığı bir basın açıklamasında mağduriyetleri gidereceğini açıkladı. Raci şirketin yetkililerine suç duyurusunda bulundu.

Çarpık kentleşme İstanbul’un en geniş problemlerinden bir tanesi. Bunun yan sıra beklenen İstanbul depremi de bazı bölgelerde kentsel dönüşümün yapılmasını mecbur bırakıyor. Bu bölgelerin başında da Kadıköy/Fikirtepe geliyor. Bir dönem Kurtlar Vadisi dizisinin yapımcısı olan Raci Şaşmaz’ın şirketi Pana Yapı’nın sahibi olduğunu Selimoğlu İnşaat’a teslim eden insanlar firma hakkında dolandırıcılık iddiasıyla suç duyurusu açtı. Mağduriyet yaşadıklarını söyleyen insanlardan Engin Akgüzel kendisi gibi 100 kişinin daha bu meselenin peşini bırakmayacağını söylüyor.

OFİSLERİ KAPATILDI

Raci Şaşmaz dolandırıcılık

Şirket sahibine, yetkililerine ulaşamadıklarını ve öncesinden sözleşme imzaladıkları ofislerinin kapandığını iddia eden arsa sahibi Akgüzel yaptığı açıklamada“Biz arsalarını Pana Yapı’ya teslim eden kişiler olarak firma hakkında suç duyurusunda bulunduk. Ben arsamı verirken 1 yıllık kirayı önden teslim aldım. Diğer arkadaşlarımın anlattığına göre onlarda öyle almışlar. Ancak şuan ne ödeme yapılıyor ne de konuşacak birini bulabiliyoruz.” diye söyledi.

KİMSE MUHATAP OLMADI

Engin Adıgüzel “Biz günlerce muhatap aradık ancak bulamadık. Firma şuan Raci Şaşmaz’nın çaycısının üzerine gözüküyor. Biz mağdur olduk. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Burada 320 kişinin arsası var. 100’ü aşkın kişi de suç duyurusunda bulundu. Ayrıca çaycısı da eskiden dizilerde figüran olarak oynuyormuş.” dedi.

BÜTÜN MAĞDURİYETLERİ GİDERECEĞİM

Raci Şaşmaz yaptığı basın açıklamasında devraldığı Fikirtepe’deki Selimoğlu İnşaat şirketinin eski yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Şaşmaz eski yöneticilerin dolandırıcılık işlediklerini söylerden mağdurların mağduriyetlerin giderilmesi için uğraşacaklarını söyledi. Şaşmaz’ın açıklamasının tümü:
“Selimoğlu şirketinde yaptırdığım hukuki ve mali denetlemeler sonucu ortaya maalesef vahim bir sonuç çıkmıştır. Bu sonuç üzerine şirketimin eski üst düzey yöneticileri K.U, Y.U ve N.T başta olmak üzere nitelikli dolandırıcılık suçunu işlemiş olduğunu düşündüğüm kişiler hakkında emniyete ve savcılığa şikayette bulundum.

Fikirtepe’de kentsel dönüşüm projeleri yapan ve 2,5 yıl boyunca finansal yatırımcılarından olduğum bu şirketin yöneticilerinin suistimalinin tespit ve detaylandırılması altı ay süren yoğun hukuki ve mali incelemeler sonucu ancak oluşturulabilmiştir. İncelemelerde şirketimin ve bize güvenen şahısların nitelikli dolandırılması, güvenin kötüye kullanması suçları başta olmak üzere elde ettiğimiz güçlü bulguları adli makamlarla paylaştık ve yasal gereğinin yapılmasını talep ettik. Şüpheli sanıkların İstanbul-Fikirtepe’de birçok ada temsilcileri ile birlikte bu defa başka projeler için halen rant peşinde olduklarına dair bir takım bulgular da bulmuş durumdayız. Başka insanlarında mağdur edilmemesi için bu açıklamayı yapma gereği duydum. Şüphelilerce, tüm hukuksuz eylemlere ve arsa sahiplerinin manipule edilerek şahsım ve konuyla hiçbir ilişkisi bulunmayan şirketlerimin hedef gösterilmeye çalışılmasına rağmen , taahhütlerin yerine getirmek için tarafımdan gereken tüm özveri hukuksal çerçevede yapılacaktır; Aldığımız önlemler ve çalışmalarımız, kullanılan ismimizin insanların güvenini nekadar hakettiğini bir kez daha ortaya koyacaktır” diye açıklama yaptı.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir