ÜNLÜ İNTERNET SİTESİNİN ÇALIŞANI ŞANTAJ İDDİALARI YÜZÜNDEN GÖZALTINA ALINDI!

Sarıyer’de bulunan Türkiye’nin en ünlü internet sitesinde çalışan Özgür Ç. kadınlar tuvaletine yerleştirdiği casus kamera (gizli kamera) ile bayanları kayda alıyordu.

İstanbul Sarıyer’de bulunan ünlü bir internet sitesinde iddiaya göre çalışanlardan Özgür Ç., kadın ve erkeklerin ortak kullandığı tuvalete gizli kamera yerleştirip elde ettiği görüntülerle çalışanlara şantaj yaptı. Şirket avukatları olayı yargıya taşıdı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 5 ay süren soruşturmada deliller toplandı ve zanlı Özgür Ç.’nin ifadesine başvurulmasına karar verildi.

BENZER SUÇTAN TUTUKLU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Ancak işyerinden kovulan Özgür Ç.’nin benzer bir suçtan zaten tutuklu bulunduğu ortaya çıktı. Cezaevinde ifadesi alınan Özgür Ç., 2017 yılı nisan ayı ile aralık ayları arasında söz konusu şirkette çalıştığını, daha sonra çıkarıldığını anlattı. Özgür Ç., “Şirkette çalışan arkadaşlarım beni sürekli üstlerime şikâyet ediyordu. Bu şikâyetin telefonla yapıldığını düşündüm. Telefonla konuşma yapılabilecek tek kapalı alan tuvaletti. Bu nedenle tuvalete kamera yerleştirdim. Çekim yaptığım görüntüleri herhangi bir siteye yollamadım, kimseye şantaj yapmadım” dedi.

CİNSEL TACİZDEN HAKKINDA İDDİANAME DÜZENLENDİ

Sabah gazetesinde yer alan habere göre yürütülen soruşturma sonunda savcılık tarafından Özgür Ç. hakkında, “Cinsel Taciz, Özel Hayatın Gizliliğini İhlal ve İfşa, İş ve Çalışma Hürriyetinin İhlali, Şantaj, Müstehcen Yayınların Yayımlanmasına Aracılık Etmek, Çocuk Pornoculuğu Yoluyla Müstehcenlik” suçlarından iddianame düzenlendi.

ozgur-c

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir