Pastaneler Zinciri İşletmecisi Ali Özdemir’den 5 gündür haber alınamıyor

Pastaneler zinciri ve Beach Club sahibi Ali Özdemir her yerde AKUT tarafından aranıyor

Bodrum’da, 5 gün önce ortadan kaybolan beach clup ve pastaneler zinciri işletmecisi Ali Özdemir’i (46) arama kurtarma çalışmalarına 18 kişilik Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Bodrum Ekibi de katıldı. Özdemir, otomobilinin park halinde bulunduğu Çırkan Mahallesi’ndeki orman ile Pedasa Dağı’ndaki geniş bir alanda aranıyor.

Bodrum’un Bitez Mahallesi’ndeki ünlü Gumsal Beach Club’ın işletmeciliğini yapan, aynı zamanda pastaneler zinciri bulunan işadamı Ali Özdemir, geçen 6 Ocak’ta ortadan kayboldu. Evli ve 1 çocuk babası Özdemir’den haber alamayan yakınları, durumu savcılık ve polise bildirip, kayıp başvurusunda bulundu. Arama-kurtarma çalışması başlatan polis, Özdemir’in otomobilini Çırkan Mahallesi’nde, park edilmiş halde bulup, parmak izi incelemesi yaptı. Polis, bu gelişme üzerine arama-kurtarma çalışmalarını bu bölgede yoğunlaştırdı.

POLİS SMS İLE YARDIM İSTEDİ

Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından cep telefonlarına Ali Özdemir’in fotoğrafının da bulunduğu, “Kayıp Ali Özdemir, 1.75 boyunda, 90 kilo ağırlığında, buğday tenli, kumral, kısa saçlı, kirli sakallı, ele gözlü. Kaybolduğunda üzerindeki kıyafet bilinmiyor. 6 Ocak 2018 tarihinden itibaren Bodrum ilçemizden kayıptır” yazılı mesaj gönderilip, yerini bilen veya görenlerin en yakın polis merkezine haber vermesi istendi.

AKUT EKİBİ ARIYOR

Bugün sabah saatlerinden itibaren, 18 kişilik AKUT Bodrum Ekibi de iş adamı Özdemir’in bulunması için Çırkan Mahallesi’ndeki ormanlık alan ile Pedasa Dağı’nda arama-kurtarma çalışması başlattı.

“ORTAYA ÇIKACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Kule Bar’ın işletmecisi Atilla Serttaş, Ali Özdemir’in yakın arkadaşı olduğunu belirterek şöyle dedi: “Ali ile kardeş gibiyiz. Haberi Almanya’da öğrendim. Şu an İstanbul’a gelmek üzere yola çıkıyorum. Ali kardeşimizin bulunması için biz de ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. İnsan sevdalısı, herkese iyilik yapan, kimseyle kötü olmayan bir yapısı vardı. Bence depresyona girdi, bunaldı ve kendisini bir yere kapatıp izole etti. Bir iki gün içerisinde ortaya çıkacağını ümit ediyorum. Ali çok sevilen bir arkadaşımız. Aniden ortadan kaybolması hem ailesini hem arkadaşlarını endişelendirdi. Bildiğim kadarıyla bir düşmanı ya da borçlu olduğu kimse yoktu. İnşallah iyi haberini alacağız.”

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, 5 gün önce ortadan kaybolan beach clup ve pastaneler zinciri işletmecisi 46 yaşındaki Ali Özdemir’i arama kurtarma çalışmalarına Bodrum AKUT ekibinin ardından Kuşadası’ndan gelen 4 kişilik AKUT ekibi de katıldı. Arama kurtarma çalışmalarına yağmura rağmen devam edildi. Arama- kurtarma çalışmalarında Kuşadası AKUT ekibinde görevli olan 5 yaşındaki, özel eğitimli Belçika kurdu cinsi ‘Bob’ isimli arama köpeği de kullanılmaya başlandı.

Dağlık alanda etkili sağanağa rağmen yaklaşık 4 saat süren arama çalışmalarından bir sonuç alınamadı.

Çalışmalara farklı bir ihbar gelene kadar ara verildi.

DİDİK DİDİK ARADILAR

Her çalılığın altı her ağacın arkasının didik didik arandığını belirten AKUT Bodrum lideri Sadettin Uslu “Emniyet ile birlikte yaptığımız çalışmalarda Özdemir’in otomobilinin bulunduğu bölgeye yakın olan makilik ve ormanlık alanda 22 kişi ve bir arama köpeğimiz ile çalışmaları sürdürüyoruz, Drone kullanacaktık ancak hava muhalefeti nedeni ile mümkün olmadı. Burada çalışmalarımızı tamamladıktan sonra emniyetin göstereceği başka bir bölgeye geçeceğiz. Ancak, şu ana kadar Özdemir’e ait herhangi bir ize rastlamadık”

ali-özdemir

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir