Öztürk’e 252 Kez Ağırlaştırılmış Müebbet İstemi

akin-ozturk

224 sanığın yargılandığı Genelkurmay çatı davasında mütalaa açıklandı. Aralarında Akın Öztürk’ün de bulunduğu üyeler hakkında, 252 kez ağırlaştırılmış müebbet istendi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Genelkurmay Başkanlığının işgal edilmesiyle ilgili davada savcı, esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.

Savcı 12 şüpheli hakkında beraat kararı talep etti. Ancak darbenin bir numaralı askeri kanat sorumlusu olduğu iddia edilen Hava Kuvvetleri eski Komutanı, YAŞ üyesi Akın Öztürk hakkında darbe, cumhurbaşkanına suikast ve adam öldürme suçlarından 252 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini istedi.

Davada, yaralılardan da sorumlu tutulan sözde Yurtta Sulh Konseyi üyeleri için 55 bin 880’er yıl hapis cezası istenirken sivil imam Birol Kurubaş’a da “anayasal düzeni ihlal” suçundan bir kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Savcı diğer sanıklar hakkında istediği cezayı açıklamaya devam ediyor.

AKAR’IN ÜRKÜTÜCÜ OLARAK NİTELEDİĞİ ALAKUŞ’A DA 252 KEZ MÜEBBET İSTENDİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın “ürkütücü” olarak nitelediği eski Kurmay Albay Fırat Alakuş’un 252 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

akın öztürk

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir