Hayvan Sever Jandarma Eşek’e Şemsiye Tuttu

g.antep-yaralı eşek

Adıyaman’da aracın çarptığı Eşek’i gören Jandarma Uzman Çavuş seferber oldu örnek bir haraket yaparak battaniye örttü, şemsiye tuttu ve hastaneye sevk edildi.

Adıyaman‘ın Besni İlçesi Gaziantep Caddesi Besni Meslek Yüksekokulu civarında plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir araç yol kenarında bulunan eşeğe çarptı. Yaralı eşeği gören jandarma uzman çavuş, kazayı önce polise bildirdi.

BATTANİYE ÖRTTÜ

Yağmur yağışı nedeniyle ıslanan eşeğin üşüdüğü için titrediğini gören jandarma uzman çavuş kendi aracının bagajında bulunan battaniye ve şemsiyeyi getirdi. Battaniyeyi eşeğin üzerine örten jandarma uzman çavuş daha sonra şemsiyeyi açarak, eşeğin kafasının denk getirerek, ıslanmasını engelledi. Türkiye’nin birçok kentinde hayvanlara yapılan işkence görüntülerine inat, jandarma personeli duyarlı davranış gösterdi.Jandarma personelinin hayvan sevgisi vatandaşlar tarafından takdir edildi.

TEDAVİ EDİLDİ

Yaralı eşek iş makinesinin gelmesiyle vatandaşlarında yardımıyla iş makinesine konuldu. Eşek veteriner hekim tarafından tedavi edildi. Eşek tedavisinin ardından Gaziantep Hayvanat Bahçesine sevk edildi.

g.antep-yaralı-eşek

 

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir