Gazeteciler: Mesleki Deneyim Kazanmak Adına İnceleme Gezilerine Katılıyor

“gazeteciler-adliyemizin-ayrilmaz-yuzu”-2018-02-21

Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği birlikte yaptıkları Mesleki Gelişim ve İnceleme Projesinde Afyonkarahisar Başsavcısını ziyaret ettiler.

Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği arasında imzalanan protokolle eğitim öğretim dönemi başlandığında açılan Gazetecilik bölümünün öğrencileri, mesleki deneyim kazanmak adına inceleme gezilerine katılıyor.

İnceleme gezileri kapsamında AGD Başkanı Mehmet Abdioğulları, Okul Müdürü İlknur Tutumlu ve Öğretmenleri Fatma Taşkın ile birlikte Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel’i ziyaret etti. Ziyarette öncelikle Dernek Başkanı Mehmet Abdioğulları bölüm hakkında bilgiler verdi. Gazetecinin ahlaklısını ve ihlaslısını yetiştirmek için çalıştıklarını ifade eden Başkan Abdioğulları şunları kaydetti: “Gazeteci vicdanlı ve hızlı olmalıdır. Temelden gazeteci yetiştirmek için çalışıyoruz. Bu projemiz gazeteci yetiştirmek için atmış olduğumuz ilk adımlardan bir tanesi. Hatta Afyonkarahisar’ın bu anlamda pilot bölge diyebiliriz. Diğer illerde de bu proje uygulandı ama en sağlıklı ikili ilişki Afyonkarahisar’da yakaladık.” dedi.

“gazeteciler-adliyemizin-ayrilmaz-yuzu”-2018-02-21

“Gazeteciler adliyemizin ayrılmaz yüzü”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başsavcı Mehmet Özel’de, gazeteciliğin zor bir alan olduğunu kaydetti. Basın mensuplarını adliyenin ayrılma bir parçası olarak gördüğünü ifade eden Özel: “10 Ocak çalışan gazeteciler günü münasebetiyle Afyonkarahisar’da faaliyette bulunan basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle ve sahipleriyle bir araya gelmiştik. O süreçte Mehmet bey, sizlerden bahsetti. Sizleri bizlerle buluşturma iradesinden bahsetti. Biz de fırsat bulur bulmaz sizlerle bir araya gelmekten büyük bir memnuniyet duyacağımı ifade etmiştik. Bugünde bizleri ziyaret ederek bu mutluluğu yaşattınız. Gazetecilik zor bir alan. Böylesine zorlu ve meşakkatli alanda aynı amaca hizmet ettiğimiz alanlar var. Ben görev yaptığım her yerde basın mensuplarını adliyemizin ayrılmaz bir parçası gördüm ve o şekilde çalışmaya devam ettim. Hep bu arkadaşlara yardımcı olmayı kendimize ilke edindik. Bu arkadaşlarda da biliyorlar ki yaptığımız işin hassasiyeti gereği bazı şeyleri paylaşamayabiliyorduk. Fakat doğru hedefe ulaşmak içinde o hassasiyeti arkadaşlarımız her zaman gösterdiler. Afyonkarahisar’da da o birlikteliği görmenin mutluluğunu sizlerle paylaşmak istedim” diye konuştu.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir